Preloader

Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmedir?

Sağlıklı Su Üretin

Bir arıtıcı seçmeden önce su kalitesini test etmeniz gerekiyor. Su kalitesini test etmek ve suda bulunan kirletici türlerine göre nihai kararı vermek için bir profesyonelden yardım alın. Su arıtma cihazları, kirleticileri sudan çıkarmak için bir teknoloji kombinasyonu kullanır. Ancak bu, tüm su arıtıcılarının suda bulunan farklı türdeki yabancı maddeleri çıkarabileceği anlamına gelmez. Bir su arıtma cihazı satın almadan önce, hangi su arıtma cihazının sizin için en iyi olacağını öğrenmek için bölgenizdeki su kalitesini test edin.
Su arıtma sektöründe de ürünün kalitesini ortaya koyan sertifikalar vardır. Bu sertifikalar sayesinde firmanın dünya standartlarında üretim yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. Alacağınız ürünün NSF, WHO, WQA gibi sertifikaları olup olmadığını araştırabilirsiniz. Su Arıtma Cihazı seçimi yaparken en önemli kriterlerden biri kendini ispatlamış akademik kurumlardan sertifikalı olan modelleri seçmekten geçiyor. ABD merkezli Ulusal Sağlık Kurumu (NSF). Diğeri ise Su Kalite Derneği (WQA). Bu kurumların sitelerine girerek, satın alacağınız modelin kodunu doğrulatmanız gerekiyor.
Su arıtma cihazı seçerken diğer bir önemli konu ise servis ve satış sonrası hizmet. Başta filtre değişimi başta olmak üzere tüm servis ve satış sonrası hizmetlerin kontrol edilmesi oldukça önemli. Su arıtma cihazı aldıktan sonra ise en az 6 ayda bir bakımının yapılması ve filtrelerin değiştirilmesi gerekiyor. Cihazların uzun süreli kullanılmaması durumunda ise cihazın filtrelerinin kesinlikle değiştirilmesi gerekiyor

Post Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hiçbir güncellemeyi kaçırmayın

*E-posta adresiniz bizimle güvende. E-posta adresinizi asla paylaşmayız.

Copyright © KIA WATER PURIFIER